پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس

Enekas Press News Agency
۲۵
مهر
۱۳۹۷
مشکل سیاسی ریشه در مشکل اقتصادی دارد/ فروش سکه اشتباه است تبعات مصیبت‌بار ترک برجام/ موسویان: ترامپ، خودزنی کرد آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می تازند روز لاهیجان آیة الله سیستانی، قلب تپنده عراق جلوگیری از ایجاد هرگونه شائبه و گلایه میان فِرَق اسلامی کنایه جالب وزیر اطلاعات به موضع گیری جدید ترامپ انحلال قهرمان لیگ والیبال ایران! ترامپ: اف‌بی‌آی به آمریکا حمله کرده است تغییرات در وزارتخانه با مقاومت روبرو می‌شود
مزایده رسمی اعلام شد؛

خصوصی‌سازی تراکتورسازی از شایعه تا واقعیت

بعد از برکناری مصطفی آجورلو و حضور عباس الیاسی به عنوان سرپرست جدید باشگاه بحث حسابرسی و انجام کارهای مالی و کارشناسی آغاز شد و سرپرست جدید با توجه به شرایط باشگاه تراکتورسازی با تلاشی مضاعف به دنبال فراهم کردن بستر واگذاری بود.

1397/02/22 12:17 کد خبر:12

به گزارش انعکاس به نقل از پارسینه ؛ بعد از برکناری مصطفی آجورلو و حضور عباس الیاسی به عنوان سرپرست جدید باشگاه بحث حسابرسی و انجام کارهای مالی و کارشناسی آغاز شد و سرپرست جدید با توجه به شرایط باشگاه تراکتورسازی با تلاشی مضاعف به دنبال فراهم کردن بستر واگذاری بود.

بعد از انجام حسابرسی‌های مالی و کارشناسی‌هایی که لازم به انجام بود، در نهایت امروز آگهی مزایده باشگاه تراکتورسازی در روزنامه رسمی به چاپ رسید تا متقاضیان کسب مالکیت باشگاه تراکتورسازی اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند.

در آگهی مذکور اعلام شده شرکت تراکتورسازی ایران (سهامی عام) اصالتا وکالتا در نظر دارد صد در صد سهام شرکت فرهنگی ورزشی تراکتورسازی (سهامی خاص) را واگذار کند. از متقاضیان درخواست شده بسته پیشنهادی خود را طی هفت روز آینده ارسال کنند.

طی روزهای گذشته گمانه زنی هایی درباره خرید امتیاز باشگاه توسط چند شرکت و شخص به گوش رسیده اما تا این لحظه هیچ پیشنهاد رسمی ارائه نشده است. حتی درباره شهرداری تبریز که صحبت ها جدی بود، دیروز برخی اعضای شورای شهر با این موضوع مخالفت کردند و به نظر نمی رسد آنها بخواهند وارد مزایده خرید تراکتورسازی شوند. به هر حال شنبه روز سرنوشت ساز تراکتورسازی خواهد بود. به نظر می رسد با جمع آوری پیشنهادها، تکلیف باشگاه تا اواخر هفته آینده روشن و رسما فعالیت این تیم برای لیگ هجدهم آغاز شود و ما قصد داریم در این پرونده تمامی جوانب این امر را مورد بررسی قرار دهیم:

 

ناصر شفق؛ مالک بالقوه!

ناصر شفق به عقیده خودش مالک حقیقی باشگاه تراکتورسازی به شمار می رود. او طبق اسنادی که در اختیار دارد، ادعا می کند که باشگاه تراکتورسازی پس از اینکه از مالکیت تعاونی سپاه خارج شد بایستی به او بازگردانده شود چرا که در سال دوم لیگ برتری شدن تراکتورسازی، این توافق بین او و مسئولین تعاونی سپاه انجام شده است. شفق زمانی که عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بود، با مبلغ 700 میلیون تومان باشگاه تراکتورسازی را خریداری کرد؛ در آن برهه کارخانه تراکتورسازی اعلام کرده بود که دیگر قصد تیم داری ندارد. در همان سال اولِ مالکیت شفق، تراکتورسازی با فراز کمالوند لیگ برتری شد. آنها یک فصل موفق در لیگ برتر داشتند تا اینکه داستانی که در بالا به آن اشاره شد پیش آمده و مالکیت تراکتورسازی به تعاونی سپاه واگذار شد. حال در تب و تاب واگذاری باشگاه تراکتورسازی، ناصر شفق معتقد است که باشگاه در تملک او است و دوباره نمی شود آن را به فروش گذاشت. ناصر شفق چند هفته پیش در نشست خبری خود اعلام کرد برای رسیدن به حق و حقوق مسلم خود اگر هواداران بخواهند حتی تا شکایت به فیفا هم پیش خواهد رفت که این موضوع می تواند محرومیت تیم ملی از جام جهانی را در پی داشته باشد. حال باید دید او با شروع رسمی مزایده باشگاه تراکتورسازی چه اقدامی را انجام خواهد داد؟

محمدرضا زنوزی، ناجی متمول فوتبال آذربایجان

محمدرضا زنوزی را باید ناجی متمول فوتبال آذربایجان بدانیم. او با گسترش فولاد تبریز به فوتبال ایران شناسانده شد. مالکیت زنوزی در باشگاه گسترش فولاد تداوم بسیار خوبی داشت و گسترش فولاد را باید تنها تیم خصوصی در فوتبال ایران بنامیم که با گذشت سال های سال هنوز با قدرت به حیات خود ادامه می دهد. زنوزی در کنار گسترش فولاد، مالکیت باشگاه ماشین سازی را نیز بر عهده دارد. تابستان سال گذشته و یک روز بعد از آنکه بازیکنان تیم ماشین سازی به دلیل پرداخت نشدن مطالبات فصل گذشته و پیش قرارداد فصل جدیدشان با حضور در هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی قصد فسخ دسته جمعی قراردادهایشان را داشتند، دست به کار شد و باشگاه ماشین سازی را خرید. این اقدام زنوزی، ماشین سازی را از مرگ حتمی نجات داد تا این باشگاه قدیمی فوتبال تبریز بار دیگر به حیات خود ادامه دهد. زنوزی که در وهله ها مختلف با در اختیار گذاشتن هواپیماهای شرکت آتا ارادت خود را به باشگاه تراکتورسازی ابراز کرده بود چندی پیش یک هواپیمای اختصاصی را به تراکتوری ها کادو داد تا آنها آخرین بازی خود در لیگ هفدهم را با هواپیمای اختصاصی سفر کنند. زنوزی در زمینه در اختیار گذاشتن ستاره های تیم گسترش نیز بارها با تراکتوری ها تعامل کرده است. پس از مطرح شدن بحث واگذاری باشگاه تراکتورسازی چند اظهار نظر از سوی زنوزی و نزدیکان او باعث شد تا نام این مالک متمول نیز به لیست مدعیان تملک باشگاه تراکتورسازی اضافه شود. زنوزی با توجه به کارنامه موفقی که در گسترش فولاد دارد، از اقبال عمومی خوبی برخوردار است و به نظر می رسد برای شرکت در مزایده روز شنبه هیچ مشکلی نداشته باشد.

خصوصی سازی تراکتورسازی از شایعه تا واقعیت

بحث خصوصی شدن باشگاه تراکتورسازی را عده ای واقعی می دانند و در مقابل عده ای آن را در حد شایعه دانسته و با موضوع خصوصی سازی سرخابی های پایتخت مقایسه می کنند که به نتیجه نرسید.با این حال تراکتورسازان به صورت رسمی مزایده را آغاز کردند و حالا متقاضیان برای خرید سهام وارد گود خواهند شد و همه چیز روی کاغذ عادی و طبیعی به نظر می رسد. یکی از ابهامات بزرگ در این میان بحث ادامه نظامی بودن باشگاه تراکتورسازی و گفته می شد حتی در صورت فروش سهام باشگاه تراکتورسازی، درصدی از سهام این باشگاه در اختیار سپاه باقی خواهند ماند اما این مساله با چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد به طور کامل از بین رفت؛ چراکه در این آگهی اعلام شده صد درصد سهام باشگاه به فروش می رسد.

نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

اخبار کوتاه